Wednesday, April 13, 2016

 според Баба Yanga 2016 година ќе биде година дека "муслиманите ќе ги нападне Европа

Таа беше погребан во црквата на Свети Petca Бугарската Црква во Рупите регионот. интерес Vangelia Пандева Димитрова во политиката не беше случајно.
Vanga.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/Baba_Vanga

Родена е на територијата на денешна Македонија - земјата, која беше едно јаболко на раздорот за годините помеѓу Турција, Грција, Бугарија и Србија. родната земја доживеа две светски војни во кои Бугарите и Србите се борат во различни кампови.

 Таа секогаш беше признат како еден од најголемите визионери на дваесеттиот век, поради прецизноста со која таа се предвидени во однапред многу од големите светски настани. Таа била позната во регионот како "Нострадамус на Балканот".
Ванѓа бугарската Бугарија Светски

Ванѓа почна да прави предвидувања кога таа беше 16. Таа му помогна на нејзиниот татко се најде овци украдени од стадото. Таа дадоа детален опис на дворот каде што животното е се скриени од страна на крадци. нејзината моќ за предвидување се форма откако таа наполни 30 години.

Многу државник посети Ванѓа. Адолф Хитлер го повика нејзиното еден ден. Тој ја напушти својата куќа во потрага прилично вознемирена.

Ванѓа почина во 1996 година и предвиде многу од главните глобалните шокови како цунамито од 2004 година или нападот на кулите близначки. И сега, за последен знак се чини дека почнуваат да се исполни:
 според Баба Yanga 2016 година ќе биде година дека "муслиманите ќе ги нападне Европа".

 Yanga Баба прорече дека во 2018 година Кина ќе биде на прво место "супер сила" во светот, земајќи го кабелот од веќе истрошени US, плус,

 , Додаде таа, во истата година вселенско летало ќе го најдете "нова форма на енергија" во планетата Венера.

Но, тоа не е крај на приказната, големиот јасновидец дури и изјави дека работите ќе почнат да се влоши за US, и дека "Афроамериканец" претседател ќе биде "последниот" вршител на должноста претседател на северниот дел на земјата. "Афроамериканец" Претседателот ќе биде последен вршител на должноста претседател на САД"Vangelia Пандева Димитрова исто, така, предвиде дека нападите на кулите близначки,

кога во година 1989 таа рече: "хорор, хорор Американската браќа ќе падне откако бил нападнат од страна на челични птици Волците ќе се завива во една грмушка, и невина крв ќе биде gushing!.." (1989) се случи како што е предвидено. Светскиот трговски центар Кулите во Њујорк се распадна по терористичките напади на 11 септември 2001 година. СТЦ кули биле наречени "близнаци" или Терористите возеше патнички авиони "браќа". - "Челичните птици" - во кулите. "Буш" очигледно се однесува на презимето на актуелниот претседател на САД.


Таа, исто така, очекува од катастрофалниот цунами во 2004 година, што го погоди тајландски брегот, "голем бран ќе ги покрие голем брег со луѓе и села каде што исчезнува под вода."
резултат на сликата за уништените земјата
 Таа, исто така, рече дека во 2023 година орбитата на Земјата ќе се промени, кој "ќе се стопи на половите" и запалија во "Блискиот Исток"

Старата жена рече: "големиот исламски војна" ќе започне во Сирија кулминирајќи во целосна контрола на Рим, во 2043 година.

 Таа исто така изјави дека ќе биде формирана дефинитивен Калифат и дека Европа "ќе престане да постои" да стане континент "речиси празни" и "пустелии лишени од било каква форма на живот." Еден од најпознатите шокантни предвидување беше направен во 1980 година слепа старица рече: ". На крајот на векот, во август 1999 година или 2000 година, Курск ќе биде покриена со вода, и целиот свет ќе биде плач над неа" предвидување не прави никаква смисла во тоа време.

Дваесет години подоцна, го направи пострашно смисла. А Руската нуклеарна подморница загина во сообраќајна несреќа во август 2000 година под името го добила по градот Курск, која во никој случај не може да се покриени со вода.


Меѓу многуте предвидувања, постојат некои прилично егзотични, како што се обезбедување дека вонземјаните ќе му помогнат на човекот да живее под вода во 2130,

или евентуална војна на Марс во 3005th

Конечно, можеби најпознатите фантастични сепак повеќето апокалиптични:

Ванѓа увери дека нема да има преживеани на Земјата, околу 3797 година.

Еве ги оставиме листа на предвидувања за наредните години:

 И што мислите?

Ванѓа се населиле во Бугарија Петрич во текот на 1930 година, каде што се предвидува на почетокот на Втората светска војна. Нејзината слава се шири многу брзо низ Бугарија, и еден ден таа беше посетена од страна на кралот Борис III. Ванѓа го предупредил кралот против учеството на Бугарија во војната. Бугарските политичари не се слуша: земјата се приклучи на Хитлер, а потоа се најде меѓу поразените. Тоа беше само повоениот покровителство на СССР, кој спасил Бугарија од територијалната распуштање. Бугарските политичари, кој го посети Ванѓа, се шири веста за пророчицата на нивните колеги од другите земји. Како резултат на тоа, Ванѓа стана познат во целиот свет.

На листата на настаните, што таа предвиде толку точно, е навистина импресивен.
 Цар Борис Трети ја посети повторно во 1942 и 1943 година слепа жена (таа беше во триесеттите години тогаш) рече на царот дека ќе умре на 28 август 1943 година.
 Во февруари 1943 година таа му рече на царот дека таа може да се види црвено знаме над неговата палата. предвидувања неа се оствари. Цар Борис III умрел на 28 август, и црвено знаме се издигнати над Софија во есента 1944 година.
 Бугарија стана една социјалистичка земја. Во социјалистичка Бугарија, каде што Ванѓа го поминал поголемиот дел од својот живот, луѓето се третираат видовити и мистици претежно негативно. Комунистите верува дека Ванѓа се шири суеверие, го одвлекува вниманието на луѓето од градењето на социјализмот.
 Во есента на 1952 година, пророчицата самата се најде во голема неволја, кога таа вели дека Сталин ќе одат во пеколниот свет. Ванѓа беше затворен како резултат на тоа предвидување, иако не за долго. Пророштвото се оствари - Советскиот генералисимус почина навистина. смртта на Сталин не го спаси пророчица од политички прогон, иако.
Фактот дека Ванѓа беше роден во Македонија (Југославија) ​​е прогонувачки главите на бугарските специјални служби. Бугарија се имаат многу напнати односи со Јосип Броз Тито, Југославија, кој го даде на бугарската тајна служба причина да се верува дека пророчицата бил агент на западниот сосед.

Во текот на 1970 бугарски посебни услуги продолжи да се соберат да се загрозат материјали против Ванѓа. Тие го пребара домот на неа еднаш и се најде 90,000 лева, што е огромна сума на пари за една социјалистичка земја.

 Ванѓа не беше во затвор, но таа беше објаснето во извештаите како неразвиена и дрзок жена. Имаше високи функционери во земјата, кој застана во одбрана Ванѓа. Многумина во Бугарија уште се сеќавам на приказната кога официјално изгуби својата чанта со важни документи. Полицијата и специјалните служби не можат да најдат на случајот, па морале да побарате помош Ванѓа е. Случајот е пронајден, и пророчицата беше награден со писмо на благодарност. Во принцип, може да се каже дека властите на Социјалистичка Бугарија Ванѓа третира поинаку.

 Од една страна, на комунистичката идеологија направи власти се борат против "вештерка". Од друга страна, локалната елита сфати дека тие би можеле да направат профит на Ванѓа. Специјални услуги се нејзините посетители под контрола и почна да се соберат 10 лева од бугарски и $ 50 - од странските посетители. Економистите пресмета дека Ванѓа донесе 9 милиони лева за бугарската записи. Во 1967 година, Ванѓа бил вработен за непостоечки позиција како "државен службеник". Нејзиниот живот беше таков пресврт се должи на напорите преземени од ќерката на тогашните бугарски лидер Тодор Живков, Људмила Живкова. Људмила бил заинтересиран за езотерични учења и посети пророчицата многу пати.

Људмила ужива голема популарност во земјата. Таа разви многу топло пријателство со самата Ванѓа. Во почетокот на 1979 година Ванѓа вели дека Људмила Живкова ќе загине во сообраќајна несреќа. Специјални услуги се обиде да се спречи трагедијата, но тоа не помогна. Живкова преживеале сообраќајна несреќа, но потоа умрел две години подоцна. Во 1987 година, кога Тодор Живков се уште владее со земјата,
Ванѓа предвиде големи промени за нацијата да дојде. Таа рече дека Бугарија наскоро ќе има уште еден лидер, истакнат научник, кој нема да биде поборник за доктрина на Ленин.

 Во 1992 година, бугарски филозоф Жељу Желев дојде на власт во земјата. Социјалистичкиот режим во Бугарија пропадна, и земјата продолжува да се развива по стандардите на ЕУ и НАТО. Ванѓа предвиде големи политички настани во целиот свет.
Таа предвидува упадот на советските трупи во Чехословачка, атентатите на американскиот претседател Џон Ф. Кенеди, индискиот премиер Индира и Раџив Ганди, падот на диктатурата Анастасио Сомоза во Никарагва и многу други историски настани.

 Денес, голем број Руси се прашувам дали пророштво Ванѓа е во врска со Русија ќе се оствари еден ден или не. Во 1979 година, за време на нејзината средба со писателот Валентин Сидоров, Ванѓа рече: "Сите ќе се затоплија, како мраз, само еден остануваат недопрени - слава Владимир, слава на Русија Премногу се донесе во жртвата..

Никој не може да го запре Русија. Сите ќе бидат отстранети од страна на нејзиниот од овој пат, не само што ќе се чуваат, но, исто така, станува господар на светот. "

 Пред нејзината смрт во 1996 година, Ванѓа предвиде славна иднина за Русија повторно. Според бугарската визионер, Русија ќе биде единствената суперсила во светот.

Специјалисти пресметале дека 68 проценти од нејзините пророштва се обистини. Можеме само да почекаме и да видиме дали другите ја пророштва стане вистински или не.

Ви благодариме што одвоивте време да го прочитате овој напис. Ако најде овој корисни информации, Ве молиме да ја споделите со вашите пријатели и семејството. Вашата поддршка во нашите напори за споделување на бесплатни информации ќе биде многу ценети (преку viralalternativenews.com).
Taa Bešeňová Pogreban vo crkvata na Sveti Petca Bugarskata Crkva vo Rupite regionot. interes Vangelia Pandeva Dimitrova vo politikata ne Bešeňová slučaJno.
Vanga.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/Baba_Vanga

Rodena e na na teritoriJata denešna Makedonija - zemJata, Koja Bešeňová edno Jabolko na za razdorot godinite pomeǵu Turcija, GrciJa, Bugarija i Srbija. rodnata zemJa doživea dve svetski vojni vo koi Bugarite i Srbite se vo borate različni kampovi.

 Taa sekogaš Bešeňová priznat kako eden od naJgolemite vizioneri na dvaesettiot vek, poradi preciznosta so Koja taa se vo predvideni odnapred mnogu od golemite svetski nastani. Taa bila poznata vo regionot kako "Nostradamus na Balkanot".
Vanǵa bugarskata Bugarija Svetski

Vanǵa Pocna da pravi predviduvanja koga taa Bešeňová 16 Taa mu na pomogna neJziniot tatko se najde Ovčí ukradeni od stadoto. Taa dadoa detalen opis na dvorot kade što životnoto e se skrieni od strana na kradci. neJzinata Mok za predviduvanje se forma otkako taa napolni 30 godini.

Mnogu državnik poseti Vanǵa. Adolf Hitler go povika neJzinoto eden to. Toj Yes napušti svoJata Kuka vo potraga prilično voznemirena.

Vanǵa Počina vo 1996 godina i predvide mnogu od glavnite globalnite sokovi kako cunamito od 2004 godina ili na napadot Kulite bliznački. I sega, za posleden znak se Cini decadent počnuvaat da se ispolni:
 spored Baba Yanga 2016 godina ke bide godina decadent "muslimanite ke gi napadne Evropa".

 Yanga Baba proreče deka vo 2018 godina Kina ke bide na prvo mesto "super sila" vo svetot, zemaJḱi go kabelot od Veke istrošeni US, plus,

 , Dodade taa, vo istata godina vselensko letalo ke go Najdete "nova forma na energija" vo plane tata Venera.

No, e ne na Kraj prikaznata, golemiot Jasnovidec duri i izJavi decadent rabotite ke toa počnat da se za vloši US, i decadent "Afroamerikanec" pretsedatel ke bide "posledniot" vršitel na dolžnosta pretsedatel na na severniot del zemJata. "Afroamerikanec" Pretsedatelot ke bide posleden vršitel na na dolžnosta pretsedatel SAD"Vangelia Pandeva Dimitrova, isto taka, predvide decadent napadite na Kulite bliznački,

koga vo godina 1989, taa reče: "horor, horor Amerikanskata Braka Ke padne otkako bil napadnat od strana na čelični Ptici Volcite ke se zaviva vo edna grmuška, i Nevina krv ke bide gushing!.." (1989) se sluči kako što e predvideno. Svetskiot Trgovski centar Kulite vo NjuJork se po raspadna terorističkite napadi na godina 11 septemvri 2,001th STC kuli bile narečeni "Bliznaci" ili Teroristite vozeše patnički avioni "Braka". - "Čeličnite Ptici" - vo Kulite. "Buš" očigledno se odnesuva na na prezimeto aktuelniot pretsedatel na SAD.


Taa, isto taka, očekuva od katastrofalniot cunami vo 2004 godina, što go pogodi taJlandski bregot, "golem bran ke gi pokrie golem breg so luǵe i sela kade što isčeznuva pod voda."
rezultat na za slikata uništenite zemJata
 Taa, isto taka, reče deka vo 2023 godina orbi tata na ZemJata ke se promeni, Koj "ke se na STOPI polovite" i zapaliJa vo "Bliskiot Istok"

Starata žena reče: "golemiot islamski vojna" Ke započne vo Sirija kulminiraJḱi vo celosna kontrola na Rim, vo 2043 godina.

 Taa isto taka izJavi deka ke bide formirana definitive Caliphate i decadent Evropa "Ke prestane since postoi" because stane continent "rečisi prazni" i "pustelii lišeni od bilo kakva forma na život." Eden od naJpoznatite šokantni predviduvanje Bešeňová napraven vo 1980 godina Slepá starica reče: predviduvanje ne pravi nikakva smisla "Na kraJot vekot na, vo avgust 1999 godina ili 2000 godina, Kursk ke bide pokriena so voda, i celiot svet ke bide plač nad nea." vo toa vreme.

Dvaeset godini podocna, go napravi postrašno smisla. A Ruskata nuklearna podmornica zagina vo soobraḱaJna nesreḱa vo avgust 2000 godina pod imeto go dobila po Gradot Kursk, Koja vo nikoJ slučaj ne može da se pokrieni so voda.


Meǵu mnogute predviduvanja, postoJat Nekoi prilično egzotični, kako što se obezbeduvanje decadent vonzemJanite ke mu na pomognat čovekot since živee pod voda vo 2130,

ili eventualna Vojna na Mars vo 3005th

Konečno, možebi naJpoznatite fantastični sepak poveḱeto apokaliptični:

Vanǵa uveri deka nema da ima preživeani na ZemJata, okolu 3797 godina.

Eve gi ostavime lista na za predviduvanja narednite godini:

 I što mislite?

Vanǵa se vo naselile Bugarija Petrič vo tekot na 1930 godina, kade što se predviduva na na početokot Vtorata Svetska Vojna. NeJzinata slava se brzo širi mnogu niz Bugarija, i eden the taa Bešeňová posetena od strana na kralot Boris III. Vanǵa go predupredil kralot protiv učestvoto na vo Bugarija voJnata. Bugarskite političari ne se sluša: zemJata se na prikluči Hitler, a potoa se najde meǵu porazenite. Toa Bešeňová samo povoeniot pokrovitelstvo na SSSR, KOJ spasil Bugarija od teritoriJalnata raspuštanje. Bugarskite političari, Koj go poseti Vanǵa, se za širi vesta proročicata na nivnite kolegi od drugite zemJi. Kako rezultat na toa, Vanǵa stana poznat vo celiot svet.

Na na listata nastanite, što taa predvide tolku točno, e navis tina impresiven.
 Car Boris Treti Yes poseti povtorno vo 1942 godina i 1943 Slepá žena (taa Bešeňová vo triesettite godini togas) reče na carot deka ke na umre 28 avgust, 1943 godina.
 Vo fevruari 1943 godina taa mu reče na carot decadent taa može da se vidi crveno zname nad negovata palata. predviduvanja nea se ostvari. Car Boris III umrel na 28 avgust, i crveno zname se izdignati nad Sofija vo esenta 1944 godina.
 Bugarija stana edna Socijalistička zemJa. Vo Socijalistička Bugarija, kade što Vanǵa go pominal pogolemiot del od svoJot život, luǵeto se tretiraat vidoviti i mistici pretežno negativno. Komunistite veruva decadent Vanǵa se širi sueverie, go odvlekuva vnimanieto na luǵeto od gradenjeto na sociJalizmot.
 Vo esenta na 1952 godina, proročicata samata se vo najde Golema nevolJa, koga taa veli decadent Stalin ke odat vo pekolniot svet. Vanǵa Bešeňová zatvoren kako rezultat na toa predviduvanje, iako ne za dolgo. Proroštvoto se ostvari - Sovetskiot generalisimus Počina navis tina. smrtta na Stalin ne go spasi proročica od Politički Progon, iako.
Faktot decadent Vanǵa roden Bešeňová vo Makedonija (Jugoslavija) e progonuvački glavite na bugarskite Specijalni službi. Bugarija se imaat mnogu napnati odnosi as Josip Broz Tito, Jugoslavija, Koj go dade na bugarskata Tajna služba Příčina da se veruva decadent proročicata bil agent na zapadniot sosed.

Vo tekot na 1970 Bugarski Posebni uslugi prodolži da se da se soberat zagrozat materijali protiv Vanǵa. Tie go prebara domot na nea Edna i se najde 90,000 leva, što e ogromna suma na pari za edna Socijalistička zemJa.

 Vanǵa ne Bešeňová vo zatvor, No taa Bešeňová obJasneto vo izveštaite kako nerazviena i drzok žena. Imaše visoki funkcioneri vo zemJata, KOJ zastana vo odbrana Vanǵa. Mnogumina vo Bugarija USTE se na seḱavam prikaznata koga oficiJalno izgubi svoJata Canta so Vážní dokumenti. PoliciJata i speciJalnite službi ne Mozat since naJdat na slučaJot, pa morale because pobarate Pomos Vanǵa e. SlučaJot e pronaJden, i proročicata Bešeňová nagraden so pismo na blagodarnost. Vo princip, može da se kaze na decadent vlastite Socijalistička Bugarija Vanǵa tretira poinaku.

 Od edna strana, na komunističkata Ideologija napravi vlasti se borate protiv "vešterka". Od druga strana, lokalnata elita sfati decadent tie bi Mozele since napravat profit na Vanǵa. Specijalni uslugi se neJzinite posetiteli pod kontrola i Pocna da se soberat 10 leva od Bugarski i $ 50 - od stranskite posetiteli. Ekonomistite presmeta decadent Vanǵa donese 9 milioni leva za bugarskata zapisi. Vo godina 1967 Vanǵa bil vraboten za nepostoečki POZICIJA kako "državen službenik". NeJziniot život Bešeňová Takov presvrt se na dolži naporite prezemeni od ḱerkata na Bugarski togašnite lider Todor Živkov, Ljudmila Živkova. Lyudmila bil zainteresiran za ezoterični učenja i poseti proročicata mnogu pati.

Lyudmila uživa Golema popularnost vo zemJata. Taa Razvi mnogu toplo priJatelstvo so samata Vanǵa. Vo početokot na 1979 godina Vanǵa veli decadent Ljudmila Živkova ke vo zagine soobraḱaJna nesreḱa. Specijalni uslugi se da se obide spreči tragediJata, No toa ne pomogna. Živkova preživeale soobraḱaJna nesreḱa, No potoa umrel dve godini podocna. Vo 1987 godina, koga Todor Živkov se USTE vladee so zemJata,
Vanǵa predvide golemi promeni za naciJata since doJde. Taa reče decadent Bugarija naskoro ke ima eden USTE lider, istaknat naučnik, KOJ nema da bide pobornik za DOCTRINAL na Lenin.

 Vo 1992 godina, Bugarski filozof Želju Zelev doJde na vlast vo zemJata. SociJalističkiot režim vo Bugarija propadna, i zemJata prodolžuva da se razviva po na standardite EU i NATO. Vanǵa predvide golemi Politički nastani vo celiot svet.
Taa predviduva upadot na sovetskite trupi vo Čehoslovačka, atentatite na amerikanskiot pretsedatel Dzon Kenedi F., indiskiot premier Indira Gandi i Radživ, padot na diktaturata Anastasio Somoza vo Nikaragva i drugi mnogu istoriski nastani.

 Denes, golem Broj Rusi se prašuvam dali proroštvo Vanǵa e vo Vrška so rusija ke se ostvari eden the ili ne. Vo godina 1979 za vreme na neJzinata sredba so pisatelot Valentin Sidorov, Vanǵa reče: "Site ke se zatopliJa, kako mraz, samo eden ostanuvaat nedopreni - slava Vladimir, slava na rusija Premnogu se vo donese žrtvata..

NikoJ ne može da go zapre Rusija. Site Ke Bidat otstraneti od strana na neJziniot od ovoJ pat, ne samo što se ke čuvaat, No, isto taka, stanuva gospodar na svetot. "

 Pred smrt neJzinata vo 1996 godina, Vanǵa predvide Slavna idnina za rusija povtorno. Spored bugarskata vizioner, Rusija ke bide edinstvenata Supersila vo svetot.

SpeciJalisti presmetale decadent 68 procenti od neJzinite proroštva se obistini. Možeme samo da i da počekame vidime dali drugite Yes proroštva stane vistinski ili ne.

Vi blagodarime što odvoivte vreme da go pročitate ovoJ napis. Ako najde ovoJ korisni informacii, Ve molime da Yes spodelite so vašite Prijateli i semeJstvoto. Vašata poddrška vo našite napori za spodeluvanje na besplatni informacii ke bide mnogu ceneti (preku viralalternativenews.com).
Google Translate for Business: Translator ToolkitWebsite Translator Market Finder

No comments:

Post a Comment