Tuesday, April 12, 2016

 sipas Baba Yanga, 2016 do të jetë viti që "Myslimanët do të pushtonin Evropën".

Ajo u varros në një varrezë të Petca Kishës Shën bullgare në rajon Rupite. Interesi Vangelia Pandeva Dimitrova në politikë nuk ishte e rastësishme.
Vanga.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/Baba_Vanga

Ajo ka lindur në territorin e Maqedonisë bashkëkohore - vendin që ishte një mollë sherri për vite me radhë në mes të Turqisë, Greqisë, Bullgarisë dhe Serbisë. vendi i tyre amtare përjetuar dy luftërave botërore, në të cilën bullgarët dhe serbët janë duke luftuar në kampe të ndryshme.

 Ajo ishte e njohur gjithmonë si një nga largpames mëdha të shekullit të njëzetë për shkak të saktësisë me të cilën ajo e parashikuar që më parë shumë nga ngjarjet e mëdha botërore. Ajo ishte e njohur në rajon si "Nostradamusit e Ballkanit".
Vanga Bulgarian Bulgaria Botërore

Vanga filloi bërë parashikime, kur ajo ishte 16. Ajo ka ndihmuar babai i saj të gjejnë një dele vjedhur nga kopeja. Ajo ka dhënë një përshkrim të detajuar të një oborr ku kafsha ishte duke u fshehur nga hajdutë. fuqitë e saj të parashikimin mori formë pas ajo u kthye 30.

Shumë një shteti vizituar Vanga. Adolf Hitleri i bëri thirrje një ditë e saj. Ai e la shtëpinë e saj duke kërkuar në vend të mërzitur.

Vanga vdiq në vitin 1996 dhe parashikoi shumë prej goditjeve më të mëdha botërore, të tilla si cunamit të vitit 2004 apo sulmit mbi Kullat Binjake. Dhe tani, një shenjë e kaluar duket se për të filluar për të përmbushet:
 sipas Baba Yanga, 2016 do të jetë viti që "Myslimanët do të pushtonin Evropën".

 Yanga Baba profetizoi se në vitin 2018 Kina do të jetë i pari "fuqia super" në botë, duke marrë rolin udhëheqës nga U.S veshur tashmë, plus,

 shtoi ajo, në të njëjtin vit një hetim hapësirë ​​do të gjeni "një formë të re të energjisë" në planetin Venus.

Por kjo nuk është fundi i tregimit, shikuesi i madh edhe tha se gjërat do të fillojnë të përkeqësohen për U.S, dhe se "African American" president do të ishte "kaluar" presidenti i ngarkuar i vendit veriore. "African American" Presidenti do të jetë e fundit presidenti i ngarkuar i SH.B.A."Vangelia Pandeva Dimitrova parashikoi gjithashtu sulmet ndaj Kullave Binjake,

kur në vitin 1989 ajo tha: "Tmerr, tmerr! Vëllezërit amerikan do të bjerë, pasi u sulmua nga zogjtë çelikut. Ujq do të ulërijnë në një shkurre, dhe gjak i pafajshëm do të papërmbajtur. "(1989) ndodhur parashikuar. World Trade Center Towers se në Nju Jork u shemb pas sulmeve terroriste më 11 shtator, 2001. WTC Towers janë quajtur "Twins" ose Terroristët çuan aeroplanë pasagjerësh "Brothers." - "Zogjtë çelikut" - në kullat. "Bush" padyshim ka të bëjë me mbiemrin e presidentit aktual të SHBA-sw.


Ajo gjithashtu parashikuar cunamin shkatërrues në vitin 2004 që goditi bregdetin Thai, "Një valë e madhe do të mbulojë një bregdet të madhe me njerëz dhe fshatrat ku çdo gjë zhduket nën ujë."
Rezultati Image për tokë e shkatërruar
 Ajo gjithashtu tha se në vitin 2023 orbitën e Tokës do të ndryshojë, gjë që do të "shkrihet shtizat" dhe vënë zjarrin në "Lindjen e Mesme"

Gruaja e vjetër ka thënë: "Lufta e Madhe Islame" do të fillojë në Siri kulmuan në kontroll të plotë të Romës, në 2043.

 Ajo gjithashtu deklaroi se do të krijohet një Kalifatin definitive dhe se Evropa "do të pushojë së ekzistuari", për t'u bërë një kontinent "pothuajse bosh" dhe "vetminë e lirë nga çdo formë e jetës. " Një nga parashikimi më tronditëse është bërë në vitin 1980. Gruaja e verbër e vjetër ka thënë: ". Në fillim të shekullit, në gusht të vitit 1999 apo 2000, Kursk do të jetë e mbuluar me ujë, dhe e gjithë bota do të jetë e qara mbi të" parashikimi nuk ka bërë asnjë kuptim në atë kohë.

Njëzet vjet më vonë, ajo bëri një ndjenjë të tmerrshme. Një nëndetëse bërthamore ruse u zhdukën në një aksident në gusht të vitit 2000. sub u emërua pas qytetit të Kursk, e cila në asnjë mënyrë nuk mund të ketë qenë e mbuluar me ujë.


Ndër parashikimet e shumë, ka disa mjaft ekzotike, të tilla si duke siguruar se të huajt do të ndihmojë njeriun për të jetuar nën ujë në 2130,

ose një luftë të mundshme në Mars në 3005.

Së fundi, ndoshta më fantastike akoma më apokaliptike:

Vanga siguroi se nuk do të ketë të mbijetuar në Tokë, rreth 3797.

Këtu kemi lënë një listë të parashikimeve për vitet në vijim:

 Dhe çfarë mendoni ju?

Vanga u vendosën në Petrich të Bullgarisë gjatë 1930, ku ajo parashikoi fillimin e Luftës së Dytë Botërore. Fama e saj u përhap shumë shpejt në të gjithë Bullgarinë, dhe një ditë ajo u vizitua nga Mbreti Boris III. Vanga paralajmëroi mbretin kundër pjesëmarrjes së Bullgarisë në luftë. Politikanët bullgarë nuk e dëgjojnë: vendi u bashkua me Hitlerin dhe më pas e gjeti veten në mesin e mundur. Ajo ishte vetëm patronazhi pas luftës së Bashkimit Sovjetik që shpëtuar Bullgarinë nga copëtimin territorial. Politikanët bullgarë, të cilët vizituan Vanga, e përhapën famën e profeteshën me homologët e tyre nga vendet e tjera. Si rezultat, Vanga u bë i njohur në të gjithë botën.

Lista e ngjarjeve, të cilën ajo e parashikuar në mënyrë precize, është me të vërtetë mbresëlënëse.
 Mbreti Boris III vizituar atë përsëri në vitin 1942 dhe 1943. Gruaja e verbër (ajo ishte në të tridhjetat e saj në atë kohë) i tha mbretit se ai do të vdiste më 28 gusht, 1943.
 Në shkurt të vitit 1943 ajo i tha mbretit se ajo mund të shihni një flamur të kuq mbi pallatin e tij. parashikimet e saj u bë realitet. Mbreti Boris III vdiq më 28 gusht, dhe flamuri i kuq u ngrit lart Sofje në vjeshtën e vitit 1944.
 Bullgaria u bë një vend socialist. Në Bullgari socialiste, ku Vanga kaloi shumicën e jetës së saj, njerëzit trajtohen disa detaje dhe mistikët kryesisht negativisht. Komunistët besonin se Vanga u përhapur bestytnitë, vëmendjen e njerëzve nga ndërtesa e socializmit.
 Në vjeshtën e vitit 1952, profetesha e gjeti veten në telashe të mëdha, kur ajo tha se Josef Stalin do të shkojë në botën e nëndheshme. Vanga u burgos si rezultat i këtij parashikimi, ndonëse jo për kohë të gjatë. Profetizojnë doli e vërtetë - kryekomandant sovjetik vdiq me të vërtetë. Vdekja e Stalinit nuk e ka shpëtuar profetesha nga persekutimi politik, edhe pse.
Fakti se Vanga ishte një vendas i Maqedonisë (Jugosllavisë) është i bezdisshëm mendjet e shërbimeve speciale bullgare. Bullgaria kishte marrëdhënie shumë të tensionuara me Jugosllavinë e Josip Broz Titos, e cila i dha shërbimit sekret bullgare një arsye për të besuar se profetesha ishte një agjent i fqinjit perëndimor.

Gjatë viteve 1970, shërbime të veçanta bullgare vazhduar për të mbledhur materiale komprometuese kundër Vanga. Ata kontrolluan shtëpinë e saj një herë e gjeti 90.000 leva, e cila ishte një sasi të madhe parash për një vend socialist.

 Vanga nuk u burgos, por ajo është përshkruar në raportet si një grua e pazhvilluar dhe të pafytyrë. Ka pasur zyrtarë të lartë në vend, të cilët mbrojtën Vanga. Shumë në Bullgari ende kujtohet histori, kur një zyrtar humbi çantën e tij me dokumente të rëndësishme. Policia dhe shërbime të veçanta nuk mund të gjejnë rastin, në mënyrë që ata kishin për të kërkuar ndihmën Vanga së. Rasti është gjetur, dhe profetesha u shpërblye me një letër mirënjohjeje. Në përgjithësi, mund të thuhet se autoritetet e Bullgarisë socialiste trajtohen Vanga ndryshe.

 Nga njëra anë, ideologjia komuniste ka bërë që autoritetet të luftojnë kundër "magjistare." Nga ana tjetër, elita lokale e kuptuan se ata mund të bëjnë fitim në Vanga. Shërbime të veçanta mori vizitorët e saj nën kontroll dhe filloi të mbledhë 10 leva nga bullgare dhe $ 50 - nga vizitorët e huaj. Ekonomistët llogaritur se Vanga solli 9 milionë leva në thesarin bullgare. Në vitin 1967, Vanga ka qenë i punësuar për një pozitë jo-ekzistente si një "zyrtar të shtetit." Jeta e saj mori një kthesë të tillë për shkak të përpjekjeve të ndërmarra nga e bija e udhëheqësit të atëhershëm bullgar Todor Zhivkovit, Lyudmila Zhivkova. Lyudmila ishte i interesuar në mësimet ezoterike dhe vizitoi profetesha shumë herë.

Lyudmila gëzuar popullaritet të madh në vend. Ajo ka zhvilluar një miqësi shumë të ngrohtë me Vanga veten. Në fillim të vitit 1979 Vanga tha se Lyudmila Zhivkova do të vdiste në një aksident me makinë. shërbime të veçanta u përpoq për të parandaluar tragjedi, por kjo nuk e ka ndihmuar. Zhivkova mbijetoi aksident me makinë, por më pas vdiq dy vjet më vonë. Në vitin 1987, kur Todor Zhivkov ishte ende në pushtet në vend,
Vanga parashikoi ndryshime të mëdha për kombin që do të vijnë. Ajo tha se Bullgaria së shpejti do të ketë një tjetër udhëheqës, një shkencëtar i shquar, i cili nuk do të ishte një ithtar i doktrinës së Leninit.

 Në vitin 1992, filozofi bullgar Zhelju Zhelev erdhi në pushtet në vend. Regjimi socialist në Bullgari u rrëzua, dhe vendi ka vazhduar zhvillimin e saj duke ndjekur standardet e BE-së dhe NATO-s. Vanga është parashikuar ngjarjet e mëdha politike ndodhin në të gjithë botën.
Ajo parashikoi inkursion të trupave sovjetike në Çekosllovaki, atentatet e presidentit amerikan, John F. Kennedy, ministrat indiane kryeministër Indira dhe Rajiv Gandhi, rënia e diktaturës Anastasio Somoza në Nikaragua dhe shumë ngjarje të tjera historike.

 Në ditët e sotme, shumë rusë të pyes veten nëse kemi profecinë Vanga-së për Rusinë do të vijnë e vërtetë një ditë apo jo. Në vitin 1979, gjatë takimit të saj me shkrimtarin Valentin Sidorov, Vanga ka thënë: "Të gjithë do të shkrij, sikur akull, vetëm një mbetet i paprekur - lavdia Vladimirit, lavdia e Rusisë. Shumë ajo është sjellë në një viktimë.

Askush nuk mund ta ndalojë Rusinë. Të gjithë do të hiqen prej saj nga rruga dhe jo vetëm që do të mbahen, por edhe të bëhet i zoti i botës. "

 Para vdekjes së saj në 1996, Vanga parashikoi të ardhme të lavdishme për Rusinë përsëri. Sipas mprehtë bullgare, Rusia do të jetë superfuqia e vetme në botë.

Specialistët llogaritur se 68 për qind e profecive të saj kishte ardhur e vërtetë. Ne vetëm mund të presim dhe të shohim nëse profecitë e tjerë të saj të bëhet e vërtetë apo jo.

Faleminderit për të marrë kohë për të lexuar këtë artikull. Nëse keni gjetur këtë informacion të dobishëm, ju lutemi të ndajnë atë me miqtë dhe familjen tuaj. Mbështetja juaj në përpjekjen tonë të shkëmbimit të informacionit të lirë do të jetë much appreciated (via viralalternativenews.com).

No comments:

Post a Comment